Jak zlepšit postavení zubů přirozenou cestou

Pochopení zdraví zubů: více než jen čistota

Vím, jak vypadá výsledek domnívky, že zdraví zubů závisí jen na tom, kolikrát denně si čistíte zuby. Pamatuji si, jak jsem jako dítě několikrát denně pilně vyčistila zuby, přesto jsem bojovala s kazem a gingivitidou. Ale zanedlouho jsem zjistila, že na zdraví zubů je mnohem víc, než jen čištění. Kurkuma, kokosový olej, strava bohatá na vitaminy a minerály, vše může přispět k zlepšení stavu zubů. Čištění je jistě důležitý krok, ale existuje nespočet dalších věcí, které si můžete osvojit pro zlepšení zubů přirozenou cestou.

Vyzkoušejte kurkumu k posílení emalí

Znáte kurkuma? Ten zářivý oranžový koření? Moje milá babička ho vždycky používala k barvení rýže a já ho znám jako přírodní antibiotikum. Ale víte, že kurkuma je také skvělá pro zdraví vašich zubů? Může pomoci při remineralizaci zubní skloviny a měla by tak být nezbytnou součástí každé zubní péče. Kurkuma také obsahuje antioxidanty a protizánětlivé látky, které mohou zabránit vzniku zánětů dásní a podporovat celkové zdraví úst. Doporučuji si připravit pastu z kurkumy a vodou a aplikovat ji na zuby pro okamžitý efekt.

Kokosový olej: tajná ingredience pro bílé zuby

Moje kamarádka mi jednou prozradila svůj tajný recept na bělení zubů. Byl to jednoduše kokosový olej! Byla jsem skeptická, ale po týdnu používání jsem si všimla, že mé zuby jsou bělejší a zdravější. Kokosový olej je známý svými antibakteriálními vlastnostmi, takže může pomoci zabránit rozvoji plaku a zánětu dásní. Navíc, pokud ho použijete jako ústní vodu (technika zvaná 'oil pulling'), může pomoci odstranit toxiny a bakterie z vašich úst a zlepšit tak celkové zdraví zubů. Ať už ho použijete jakkoli, vězte, že se jedná o dobrý krok na cestě k zdravějším zubům.

Strava pro silné zuby

Někdy je těžké uvěřit, jak moc může strava ovlivnit zdraví zubů. Můj králík, Toby, jednoho dne přestal žrát a přivedli jsme ho k veterináři, který nám řekl, že jeho zuby jsou ve špatném stavu. Předepsal nám novou stravu pro Tobyho, bohatou na minerály a vitaminy a za pár týdnů byly jeho zuby zdravější. Totéž platí i pro nás, lidi. Vitaminy A, D, E a K a minerály jako je vápník a fosfor jsou nezbytné pro zdravé zuby a silné kosti. Tedy, seženete si ty mrkve, špenát a mandle a nechte své zuby prospívat!

Feng Šuej pro vaše ústa: Jak správně kartáčkovat zuby

Můj bratr je stomatolog a vždy se divil, jak některí lidé ani nevědí, jak správně čistit zuby. Já sama jsem to také nevěděla, dokud mi neřekl. Správné kartáčování zubů je základním krokem ke zlepšení zdraví zubů. Technika kartáčování by měla zahrnovat pohyb nahoru a dolů, nikoli jen doleva a doprava, a je nutné se soustředit také na zadní stranu zubů, kde se často hromadí plak. Nepoužívejte také příliš mnoho síly. Agresivní čištění může poškodit dásně a způsobit jejich odhalení. Místo toho jemně masírujte zuby kartáčkem. A nezapomeňte - nejlepší čas na čištění zubů je po jídle. Takže šup šup, s kartáčkem na to!

Monika Maříková

Monika Maříková

Autor

Jsem stomatoložka se zaměřením na preventivní péči a péči o zuby. Pracuji v soukromé praxi v Přerově, kde se soustředím na poskytování vynikající stomatologické péče pro naše pacienty. V mém volném čase ráda píšu blogové příspěvky o účinných strategiích péče o zuby, které mohou pomoci lidem zlepšit svou ústní hygienu.

Související články

Napsat komentář