Jak fazety mohou napravit křivé zuby

Fazety a křivé zuby: Cesta k ideálnímu úsměvu

Možná se ptáte, co jsou to vlastně fazety a jak pomáhají křivým zubům? Představte si fazety jako malé keramické plátky, které se přilepí na povrch zubů a mohou kosmeticky vylepšit jejich tvar, barvu a celkový vzhled. Přesně tak - malý keramický zázrak může proměnit váš úsměv z "křivého" na "WOW"!

Ta malá keramická plátka, o kterých hovořím, jsou známé jako dentální fazety. I když možná nejsou tak známé jako pravidelný zubní kartáček, jejich účinky mohou být skutečně ohromující. Představte si, že byste mohli svůj úsměv "přemodelovat" bez nutnosti složitého ortodontického zákroku. To znamená žádné dráty, žádná bolest a především - žádné dlouhé čekání na výsledky!

Proces připevnění fazet: Co můžete očekávat?

Teď byste se mohli ptát: "Dobře, Moniko, ale jak to všechno probíhá?" Ráda vám o tom povím! Celý proces obvykle začíná konzultací se zubařem. Ten vám poskytne veškeré potřebné informace, a pokud se rozhodnete pro fazety, začne proces přípravy zubů.

Před upevněním fazety je nutné lehce obrousit povrch zubu. Nebojte se, je to méně děsivé, než to zní. Vždy si totiž musím vzpomenout na svého manžela, Lukáše, který je známý svým strachem ze zubních návštěv. Když ho poprvé vyprovázela na broušení zubů, myslel si, že to bude bolet jako očkování proti tetanu. Ale opak byl pravdou - celou dobu se jen bavil a smál.

Pro dosažení nejlepšího výsledku mohou být vaše zuby částečně obroušeny, aby bylo zajištěno nejlepší upevnění fazet. Během tohoto procesu budete mít místní anestezii, takže vlastně neucítíte žádnou bolest. To byly opravdu dobré zprávy pro Lukáše!

Život s fazetami: Jaký je každodenní život?

Možná si myslíte, že život s fazetami by mohl být náročný. Ale pokud bych mohla využít své zkušenosti, ráda bych vás ujistila, že tomu tak není. My a Martina, naše dcera, máme jen velmi pozitivní zkušenosti se životem s fazetami.

A co víc, většina lidí ani nepozná, že máte fazety. Ať už jsou to kamarádky na večírku, kolegové v práci nebo sousedé na grilovačce, nikdo na první pohled nepozná, že jste podstoupili zákrok. A když se někteří zeptají, Lukáš nevynechá příležitost hrdě jim povědět o svých „nových“ zubech.

Náklady na fazety: Je to stojí za to?

"Ale jak to všechno stojí, Moniko?" možná se ptáte. A to je další překážka na cestě k rozhodnutí o tom, zda podstoupit tento zákrok. Je pravda, že náklady na dentální fazety nejsou zrovna levné, ale věřte mi, stojí to za to.

Investice do vašeho úsměvu je vždy tou nejlepší investicí. Mým heslem je: "Stálý úsměv na tváři je ten nejlepší šperk". A víte co? Když na konci dne uvidíte svůj odraz v zrcadle a široce se na sebe usmějete, víte, že každá koruna byla dobře investovaná.

Navíc, pokud máte pojištění, které pokrývá část nákladů na dentální péči, mohou být vaše konečné náklady nižší. To je další skvělá zpráva pro všechny, kteří zvažují tento zákrok.

Takže, pokud se rozhodnete jít touto cestou, pak vám mohu jen popřát hodně štěstí a pevné nervy. A nezapomeňte, že každá cesta začíná prvním krokem. V tomto případě první krok do zubařské ordinace...

Monika Maříková

Monika Maříková

Autor

Jsem stomatoložka se zaměřením na preventivní péči a péči o zuby. Pracuji v soukromé praxi v Přerově, kde se soustředím na poskytování vynikající stomatologické péče pro naše pacienty. V mém volném čase ráda píšu blogové příspěvky o účinných strategiích péče o zuby, které mohou pomoci lidem zlepšit svou ústní hygienu.

Související články

Napsat komentář