Co nejlepe bělí zuby?

Doma bělení zubů: Bezpečné a cenově dostupné?

Pokud jste jako já, tak byste rádi měli prozářený úsměv, ale může být náročné najít bezpečné a cenově dostupné řešení. Ať už jde o to, že nemám čas jít k zubaři, nebo prostě nemám dost peněz na profesionální bělení, vždy hledám způsoby, jak dosáhnout svěžího úsměvu, aniž bych musela utratit obrovské množství peněz. Rozhodla jsem se tedy prozkoumat, jaké jsou dostupné produkty pro domácí bělení zubů. Otestovala jsem několik z nich a v sapvně článku vám povím, které mi přišly nejlepší, a možná zjistím, že si můžu bělit zuby doma, aniž bych přišla o své těžce vydělané peníze nebo poškodila své zdraví.

Osvědčenou metodou domácího bělení zubů je použití zubní pasty s bělícím efektem. Znáte ten průlomový pocit, když objevíte něco tak úžasného, že musíte přejít na křik a sdílet to se všemi, které znáte? Tak nějak jsem se cítila, když jsem objevila bělící zubní pasty. Tyto pasty jsou oblíbené, neboť obsahují mírné abrazivní složky, které pomáhají odstranit skvrny z povrchu zubů. Tyto zubní pasty můžete používat každý den, jsou snadno dostupné a cenově dostupné! Co by na tom mohlo být špatného, že?

Profesionální bělení zubů: Stojí to za to?

Pokud hledáte rychlejší a dlouhotrvající výsledky, můžete se rozhodnout pro profesionální bělení zubů u zubaře. Tato metoda je nákladnější, ale měla by poskytnout lepší výsledky než produkty pro domácí bělení. Ale je to opravdu tak?

Já vyzkoušela profesionální bělení zubů a musím říct, že mnoho lidí mi říkalo, že mám krásný úsměv. A kdo na tom již nechtěl postavit? Návštěva zubaře vždy znamenala pro mě spoustu stresu, takže jsem nebyla nadšená z myšlenky sedět na křesle s otevřenými ústy, zatímco mi zubař nanáší na zuby nějaký záhadný gel. Ale musím přiznat, že bylo skvělé mít tak rychlé a zřetelné výsledky. Pro některé lidi to může být tím nejlepší způsobem, jak bělit zuby, přestože je to nákladnější.

Zubní nitě a ústní vody s bělicím efektem - skutečně fungují?

Další možností, jak bělit zuby, je užití zubní nitě a ústní vody s bělícím efektem. Je to opravdu tak jednoduché? A co je ještě lepší, mohu to dělat při sledování svého oblíbeného seriálu. Tak kolem a kolem, to zní skvěle, že?

Samozřejmě je to skvělé, pokud máte zubní nitě a ústní vodu s bělícím efektem. Ale nemůžeme zapomenout na zdravotní přínosy. Zubní nitě je naprosto nezbytná pro udržení zdraví zubů a dásní. Ústní voda navíc pomáhá odstraňovat bakterie a zbytky jídla, které zubní kartáček nedokázal odstranit. Takže, pokud budete používat zubní nitě a ústní vodu s bělícím efektem, budete mít nejen bělejší zuby, ale také zdravější ústní dutinu.

Přírodní metody bělení zubů : Jsou skutečně efektivní?

Jedna z nocí se mi zdál zvláštní sen. Sen o tom, že mám neuvěřitelně bílé zuby. Když jsem se probudila, měla jsem pocit, jako by se mi sny měly stát skutečností. Vstala jsem a šla do kuchyně, vzala jsem zeleninu a začala si jí bělit zuby. Slyšela jsem, že některé přírodní metody jako používání kokosového oleje, jablečný ocet, kurkuma, soda bikarbona nebo třeba jen jednoduché žvýkání zeleniny jako je kedlubna mohou být efektivním způsobem bělení zubů. Napadlo mě vyzkoušet několik z nich, abych zjistila, zda by mi to pomohlo dosáhnout svých snů o bílém úsměvu.

Abyste měli bílé zuby, musíte se nejprve postarat o svou ústní hygienu. A nezapomínejte, že kouření, pití kávy, čaje a červeného vína mohou způsobit skvrny na zubech. Takže pokud skutečně chcete bílé zuby, musíte se vzdát některých svých oblíbených nápojů, nebo alespoň omezit jejich konzumaci. Ale kdo by chtěl žít bez kávy nebo červeného vína, že? Takže, pokud se nemůžete vzdát svých oblíbených pečlivostí, pak by mohlo být dobré vyzkoušet některou z těchto přírodních metod bělení zubů.

Příště, když budete mít chuť na kávu nebo červené víno, zkuste si předtím vyčistit zuby některým z těchto přírodních produktů nebo je používat jako doplněk k vaší dosavadní ústní hygieně. A myslím, že brzy uvidíte rozdíl ve svém úsměvu.

Jitka Dvořáková

Jitka Dvořáková

Autor

Jsem specialista v oboru stomatologie, vyučená a certifikovaná v České republice. Má praxe zahrnuje vše od preventivní péče o zuby až po složité chirurgické postupy. Naprostou většinu své kariéry jsem strávila v soukromé praxi, kde mi záleží na vytvoření komfortního a laskavého prostředí pro všechny pacienty. Ve volném čase ráda píšu články a blogy o péči o zuby a stomatologii. Mé práci jsem si oblíbila pro její význam, jakým přispívá ke kvalitě života mých pacientů.

Související články

Napsat komentář