Jak dlouho trvá domácí bělení?

Výběr bělícího přípravku pro domácí bělení

Domácí bělení zubů je něco, co si nyní může dopřát naprosto každý. Klíč k podařenému bělení je výběr správného bělícího přípravku. Ale jak si vybrat ten pravý z té stovky možností? Já jsem osobně vyzkoušela spoustu ukázkových značek a typů produktů, dokud jsem neobjevila svého favorita. Pokud jste zvědaví, který to je, tak vám to prozradím! Čtěte dále.

Na trhu existuje nepřeberné množství bělících přípravků, od bělících past až po bělící pruhy a gely. Nejdříve je třeba zvážit, jaký formát je pro vás nejpohodlnější. Patříte mezi ty, kteří upřednostňují bělící pasty před pruhy, nebo gely? Každá varianta má své výhody a nevýhody. Například pokud raději sáhnete po bělící paste, budete mít výhody, jako je rychlost aplikace a pohodlí použití zrovna jako při každodenním čištění zubů. Otázka je ale, zda budete mít dostatečný trpělivost a budete-li pravidelně používat přípravek po dobu potřebnou k dosažení viditelné změny.

Proces samotného bělení

Jakmile si vyberete ten pravý bělící přípravek, přichází na řadu samotný proces bělení. Tento proces se může lišit v závislosti na druhu vybraného přípravku. Například u bělících pruhů, po aplikaci pruhů na zuby, je nutné je nechat působit určitou dobu. Tato doba je většinou uvedena na obalu výrobku. Během tohoto procesu je důležité se vyhnout konzumaci nápojů jako káva nebo červené víno, které by mohly způsobit opětovné zbarvení zubů.

Strávila jsem hodiny sedění s těmi pruhy na zubech (což je občas opravdu zábavné, pokud se vám potřebuje soustředit na něco jiného, jako třeba sledování vaší oblíbené show na Netflix!), ale výsledky stály za to. A konečně, pokud upřednostňujete gel, můžete si vybrat ze dvou typů, ať už jde o gely, které se aplikují přímo na zuby, nebo o gely, které se umisťují do misky, jež se pak nasazuje na zuby. Bojím se, že gelové misky nejsou pro mě – stále mi připadají jako něco na způsob ústních protez!

Práce s časem: Jak dlouho trvá dosáhnout skutečných výsledků?

Možná se ptáte, jak dlouho trvá vidět skutečné výsledky při domácím bělení. Tato otázka je samozřejmě velmi individuální. Někteří mohou pozorovat značné zlepšení již po prvním použití, zatímco jiní mohou potřebovat opakovat proces několikrát, než uvidí jakoukoliv změnu.

Při prvním použití bělícího přípravku jsem byla nadšená a očekávala jsem, že uvidím výsledky okamžitě. Ale musím se přiznat, že moje zuby zůstaly skoro stejně žluté, jako byly. Byla jsem zklamaná, ale rozhodla jsem se to nevzdat a pokračovat v procesu. Po týdnu jsem začala pozorovat jemné zlepšení. Po dvou týdnech byly moje zuby skutečně viditelně bělejší. Ale nechte mě říci - proces se neskutečně protáhl!

Pravidelná údržba pro trvalé výsledky

A konečně, jakmile dosáhnete požadovaných výsledků, je třeba udělat vše pro jejich udržení. To znamená vyhnout se potravinám a nápojům, které způsobují zbarvení zubů, a pravidelně používat bělící přípravek k udržení efektu bělení. Protože jakmile přestanete s bělením, vaše zuby se opět začnou barvit.

Já sama dodržuji pravidelnou údržbu svých zubů, jakmile dosáhnu požadované bělosti. Vyhnout se některým potravinám bylo pro mě trošku náročnější, ale zase jsem našla způsob, jak si vychutnat svou oblíbenou kávu bez obav o zabarvení zubů. Nalila jsem si svou ráno milovanou kávu do slámové trubice a to mi pomohlo udržet mé zuby bělejší déle. Kdo by to byl řekl?

Takže jak dlouho trvá domácí bělení? Můžete očekávat, že první výsledky uvidíte během několika dnů až týdne, ale skutečné, trvalejší výsledky přicházejí po několika týdnech pravidelného používání. Je třeba mít trpělivost a vytrvat v procesu, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. A nezapomeňte na pravidelnou údržbu pro trvalé výsledky. Potom už se jen stačí usmívat a ukázat světu své krásně bílé zuby!

Monika Maříková

Monika Maříková

Autor

Jsem stomatoložka se zaměřením na preventivní péči a péči o zuby. Pracuji v soukromé praxi v Přerově, kde se soustředím na poskytování vynikající stomatologické péče pro naše pacienty. V mém volném čase ráda píšu blogové příspěvky o účinných strategiích péče o zuby, které mohou pomoci lidem zlepšit svou ústní hygienu.

Související články

Napsat komentář